AKTUALNOŚCI

 

JUŻ W STYCZNIU


***

Spotkanie organizacyjne

15 LUTY 2018
godz. 19.15

 

***

 

ZAPRASZAMY

 
 
ZAPISY NA TANGO ARGENTYŃSKIE Email

Spotkanie organizacyjne 15 lutego 2018r. godz. 19.15

 

 

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt telefoniczny 606-910-482 lub mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godz. 19.15-20.30

w Spółdzielczym Domu Kultury w Mielcu (dawny ODK)

przy ul. Kusocińskiego 13a

 

"TANGO - połączenie namiętności i delikatności... historia miłości zaklętej w jednym wspólnym tańcu."

„Jest to taniec, w którym kobieta staje się jeszcze bardziej kobieca a mężczyzna  wyzwala w sobie cechy prawdziwego mężczyzny.”

 

Po pierwsze i najważniejsze tango argentyńskie i tango klasyczne (turniejowe) nie mają ze sobą nic wspólnego! No może poza pochodzeniem :).

 

Czar intymnego i zmysłowego tańca z przedmieść Buenos Aires trwa już ponad 100 lat. Na czym polega magia, która przyciąga tysiące osób na całym świecie? Czy to piękna muzyka? Czy może bliskość z partnerem. A może ucieczka od szarej rzeczywistości?

Tango salon to najczęściej spotykany styl tańczenia tanga argentyńskiego z kontaktem po prawej stronie i z lekkim otwarciem trzymania po lewej – trzymanie jest w kształcie litery V.

Styl milonguero zwany jest też jest tańczony z lekkim nachyleniem i stałym kontaktem górnej części ciał partnerów. Styl ten ma stosunkowo ograniczony repertuar ze względu na bardzo bliski kontakt. Milonguero charakteryzuje się delikatnym prowadzeniem i markowaniem kroków. Dla celów głównie nauczania wprowadzono podstawowy zestaw kroków, który składa się z ośmiu kroków, i zawiera sekwencję takich elementów jak salida, cruzada (krzyżyk) i resolucion (zakończenie). Innymi figurami tanga argentyńskiego są boleo, gancho, kanapka, kwadrat, ocho, parada, volcada, traspié.

 

Na zajęciach wprowadzimy państwa w podstawy tego pięknego tańca, przedstawimy w nim role kobiety i mężczyzny, uczyć będziemy prawidłowego prowadzenia, odnajdywania harmonii we wspólnym poruszaniu się po parkiecie. W programie m.inn. postawa, objęcie, kontakt (postura, abrazo), podstawowe figury oraz sporo dobrej zabawy.

 

Serdecznie zapraszamy

 

 

 

Oferta Szkoły Tańca eLiDa

SEZON 2017/2018


Kursy Tańca Towarzyskiego i dyskotekowego dla młodzieży i dorosłych

Kursy Tańca dla narzeczonych

Kursy Tanga Argentyńskiego

Kursy West Coast Swing

Lekcje tańca dla narzeczonych i par

Nauka Pierwszego Tańca

Zajęcia taneczno-ruchowe dla dzieci 4-5 letnich

Zajęcia tańca towarzyskiego dla dzieci 6-12 letnich

Zajęcia dla miłośników tańca gr. dla dorosłych

Sekcja Tańca Sportowego Turniejowego

Pokazy Taneczne

 
GaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleria

© 2018 ELIDA MIELEC //DESIGN: KONRAD STOCZKO