AKTUALNOŚCI

NOWY SEZON 2019/2020

ZAPISY

 

 

****************

 

ZAPRASZAMY

 
 
Historia Klubu Tańca Towarzyskiego "ŻACZEK" Email

Klub Tańca Towarzyskiego “Żaczek” powstał w 1986r w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu z inicjatywy pierwszej instruktorki tańca Doroty Chwałki, która prowadziła go do 1994r.

 


W tym czasie KTT “Żaczek” został przyjęty do Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Młodzi adepci tańca uczyli się tańców latynoamerykańskich i standardowych, a po ich opanowaniu rozpoczęli starty w turniejach tanecznych.

Z grona wyróżniających się tancerek wyrosła druga instruktorka “Żaczka” -Luiza Kozioł, która przejęła jego prowadzenie w 1994r i prowadzi go do chwili obecnej. W 1999 roku do grona instruktorów dołączył Marek Leś również tancerz „Żaczka”.

Klub od 1996r nawiązał współpracę z krakowskim instruktorem i choreografem Grzegorzem Gargulą, który posiada polskie i brytyjskie uprawnienia taneczne. Od tego czasu następuje wyraźny rozwój działalności Klubu.

Pary należące do KTT ‘Żaczek” startują w Międzynarodowych, Ogólnopolskich Turniejach Tańca Towarzyskiego na terenie całej Polski w klasach tanecznych :F,E,D,C,B,A

Dla początkujących tancerzy klub organizuje lokalne turnieje w SDK.

Aktywność “Żaczka” przejawia się też w częstym i chętnym udziale w imprezach na terenie Mielca, m.in. “Dni Mielca”, “Dni Młodości”, “Air Show` 97”,w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, w Festynach osiedlowych, charytatywnych i w imprezach w okolicznych miejscowościach.

Od 1996r Klub jest organizatorem Ogólnopolskich Turniejów Tańca Towarzyskiego, które odbywają się na terenie Mielca.

Od 1998r instruktorzy KTT „Żaczek” organizują dla swoich podopiecznych obozy letnie taneczne, na których młodzi adepci podnoszą swoje umiejętności taneczne.

W Spółdzielczym Domu Kultury w latach osiemdziesiątych rozpoczęto organizowanie Kursów Tańca Towarzyskiego dla młodzieży i dorosłych I,II,III stopnia, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Prowadzone są w sposób przystępny, tak aby każdy kto w nich uczestniczy mógł się nauczyć tańczyć.

Od kilku lat są organizowane zajęcia dla dzieci 4-6 letnich, na których dzieci zapoznają się z podstawowymi krokami tanecznymi, kulturą taneczną ale przedewszystkim poprzez zabawę uczą się koordynacji ruchowej, zapoznają się z rytmami.

W ciągu 24 lat naszej obecności w Mielcu w zajęciach tanecznych wzięło kilkaset osób (dzieci i młodzieży).

Jest nam niezwykle miło, jak po latach spotykamy swoich uczniów.

Są też tacy którzy rozpoczętą u nas karierę taneczną kontynuują na studiach w innych klubach tanecznych – im wszystkim życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki.

 

 

Oferta Szkoły Tańca eLiDa

 

Kursy Tańca Towarzyskiego i dyskotekowego dla młodzieży i dorosłych

Kursy Tanga Argentyńskiego

Lekcje tańca dla narzeczonych i par

Nauka Pierwszego Tańca

Zajęcia taneczno-ruchowe dla dzieci 4-7 letnich

Zajęcia tańca towarzyskiego dla dzieci 8-12 letnich

Zajęcia dla miłośników tańca gr. dla dorosłych

Sekcja Tańca Sportowego Turniejowego

Pokazy Taneczne

 
GaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleria

© 2019 ELIDA MIELEC //DESIGN: KONRAD STOCZKO